ایزوگام مرغوب

ایزوگام مرغوب دارای چه خصوصیاتی است ؟ ایزوگام مرغوب از چه موادی ساخته شده است ؟ دیجی بام در ادامه به عواملی که باعث مرغوبیت ایزوگام میگردد  را مورد بررسی قرار می دهد

.همانطور که می دانید ایزوگام نقش بسیار مهمی در عایقکاری ساختمان دارد. ایزوگام از مراحل اولیه احداث بنا یعنی عایق کاری پی و ستون ها تا عایقکاری پشت بام و مناطق داخلی مانند کف حمام و آشپزخانه و سرویس های بهداشتی استفاده می شود . کیفیت ایزوگام مورد استفاده در عایقکاری باعث افزایش عمر سازه در برابر نم و رطوبت می گردد.  برای داشتن هر محصول عالی و درجه یک باید ورودی مناسب از  جمله مواد اولیه و اطلاعات  فنی ،وارد چرخه فرآیند تولید گردد.

اولین عامل مهم و موثر در تولید ایزوگام مرغوب ،کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در آن است .اصلی ترین ماده اولیه در تولید ایزوگام قیر است .استفاده از قیر خالص پالایشگاهی موجب افزایش کیفیت و انعطاف عایق می گردد. پس از قیر ،کیفیت دو لایه اصلی ایزوگام یعنی پلی استر و تیشو است .پلی استر مورد استفاده باید سطح صاف و یکدستی داشته باشد .پلی استر درجه یک در تولید ایزوگام با کیفیت  نقش اساسی دارد .

ایزوگام مرغوب باید دارای مشخصه های کیفی و کمی خاصی باشد تا بتوان به مرغوبیت آن استناد کرد .

ایزوگام مرغوب دارای این خصوصیات است :

  1. از بهترین مواد اولیه  درجه یک در تولید ایزوگام استفاده شده باشد.
  2. دارای وزن حداقل ۴۰کیلوگرم و ضخامت ۴میلی متر باشد .
  3. دارای نشان استاندارد از سازمان ملی استاندارد ایران باشد.
  4. در بین مصرف کنندگان عمده ایزوگام (پیمانکاران )شناخته شده است .
  5. ایزوگام درجه یک  دارای طول عمر حداقل ۱۰ سال است .برخی از ایزوگام ها بعد از یک سال از زمان نصب آن ،دچار ترک خوردگی و کنده شدن از بستر سطح کار می شوند که به دلیل استقاده از قیر نامناسب در آن است .

نکته مهم

قیمت ایزوگام مرغوب با توجه با کیفیت بالای مواد اولیه به هیچ عنوان ارزان نیست .متاسفانه در بازار عده ای سود جو با به کارگیری مواد نامناسی به تولید ایزوگام می پردازند وبا قیمت کمتر از ایزوگام مرغوب به فروش می رسانند .در صورت استفاده از ایزوگام ارزان قیمت نسبت به برند های شناخته شده مانند سینابام ،روزان ،بام گستر ،مطمئنا پس از مدت کوتاهی باید نسبت به تعمیر و بازسازی ایزوگام اقدام کنید .