برای اکثر ما،منزلی که در آن سکونت میکنیم،بزرگترین سرمایه ای است که در زندگی خود داریم.به همین دلیل باید به خوبی از آن محافظت کنیم!در اکثر اوقات سال،سقف یک خانه اولین خط دفاعی آن در برابر حوادث طبیعی است.به هر حال،اگر این خط دفاعی شکست بخورد چه اتفاقی می افتد؟

چکه کردن سقف خانه

چکه کردن سقف

چکه کردن سقف خانه به هیچ عنوان قابل چشم پوشی نیست.این اتفاق معمولا به دلیل مشکلات در نگه داری از سقف خانه و یا در اثر بارندگی شدید رخ میدهد.اگر به این موضوع برخورد کرده اید،باید بدانید که این مسئله با این که بسیار یاج است،اما جواب قاطعی ندارد!زیرا که عوامل زیادی میتوانند این مشکل را ایجاد کرده باشند.

در هرصورت،این موضوعی است که هرچه سریع تر باید حل شود.زیرا هرچه مدت زمان بیشتری سقف شما چکه کند،خسارات بیشتری شامل سقف و خانه شما خواهد بود.

نم دادن سقف

قوی ترین عاملی که به سقف شما آسیب میزند،آب و هوا است!طوفان های شدید میتوانند ایزوگام بی کیفیت (و یا ایزوگامی که به صورت مناسب نصب نشده باشد را بکند) را از جای بکند و یا تگرگ ها میتوانند آن را سوراخ کنند!اما اصلی ترین عامل در آسیب به سقف،تغییرات مداوم آب و هوایی(سرد و گرم شدن) منطقه است.وقتی ایزوگام پشت بام میشکند و یا ترک بر میدارد،آب میتواند از منافذ آن عبور کند و اگر این آب یخ بزند،حجم آن زیاد میشود و فشار بیشتری را به سقف وارد خواهد کرد!

نشانه هایی که نشان میدهد سقف شما دارای مشکل نفوذ رطوبت به آن است:

•وجود نم و یا لکه های آب در سقف ساختمان

• پوسته شدن رنگ سقف و یا تشکیل حباب هنگام بارندگی های شدید

 

 

 

هر نوع از ایزوگام های داخل بازار،دارای معایب و مزایای بسیاری هستند و برخی نیز،حتی برای شرایط آب و هوای ویژه ای تولید میشوند.خوشبختانه همکاران ما در دیجی بام،آماده اند تا شما را در انتخاب،خرید و نصب آن یاری نمایند.